Vína
Nabízíme Vám naše vína k umocnění slavnostních chvil, prožitých ve společnosti, či jen tak pro radost.
Klimatické a půdní podmínky regionu mají vliv na originální charakter zdejších vín, vyznačují se jemným aromatem, lehkostí a svěžestí ovocných tónů. Víno již začíná vznikat ve vinici, během celé vegetační doby. Po šetrném sběru hroznů se oddělují třapiny od bobulek a po krátkém naležení se lisují. Z lisu se přečerpávají do nerezových tanků, kde při řízené teplotě dokvaší. Jinak je tomu u červených vín. Rmut, který vznikne oddělením stopky se nechává nakvášet v nerezových tancích při řízené teplotě, kde kvašením vzniká alkohol, ten rozleptává slupku a uvolňuje barvivo, aromatické i další látky.
Postupně po těchto procesech kvašení, školení a zrání vína se stáčí do nerezových nádob. Červená vína zrají v dřevěných sudech. Vyškolená a dozrálá vína se lahvují do lahví. Předpoklad poctivé práce je kvalitní víno a spokojenost našich klientů je u nás na prvním místě.
Víno je vždy originálem
VÍNA, KTERÁ VYRÁBÍME - od suchých, přes polosuchá a polosladká, až po sladká.
NABÍZÍME TATO VÍNA:
- Bílá vína – Aurelius, Chardonay, Pálava, Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín červený
- Bílá vína z rezistentních odrůd – Hibernal, Johanniter, Muscaris, Souvignier gris
- Růžová vína – Cabernet sauvignon, Rulandské modré - klaret
- Červená vína – Cabernet Moravia, Frankovka, Nitra, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Zweigeltrebe
JAKÝ JE MEZI NIMI ROZDÍL?
U VÍN ROZLIŠUJEME:
a) cukernatost – to je množství cukru ve vylisované šťávě z hroznů. Hrozny, které dobře vyzrávají ve vinicích, dosahují v moštech větší cukernatosti. Měří se normalizovaným moštoměrem (°NM). Je základem klasifikace vín pro zatřídění vína.
b) zbytkový cukr - je množství tzv. zbytkového cukru ve víně, který nebyl spotřebován kvasinkami při kvašení a zůstal ve víně, ovlivňuje jeho sladkost, chuť a buket. Zbytkový cukr měříme v gramech na litr a podle něj dělíme vína na suchá, polosuchá, polosladká a sladká.